تماس با ما
keshvargraphy@gmail.com

 پادکست فارسی​​​​​​​ کشورگرافی

با گوش سفر کنید

نگاهی نزدیکتر به استرالیا

دوست دارید با استرالیا بیشتر آشنا شورید؟

با مجله پادکست فارسی کشوگرافی همراه باشید تا نگاهی نزدیکتر به استرالیا داشته باشیم و با ورزش، فرهنگ، زبان، موسیقی، غذا و جغرافیای این کشور بیشتر آشنا شویم. همچنین اگر اپیزود استرالیا را گوش نداده اید حتما در کست باکس یا سایر پادگیر ها اپیزود استرالیا کشورگرافی را گوش کنید و لذت ببرید. بزرگترین حمایت از پادکست فارسی کشورگرافی معرفی ما به دوستان و آشنایان خود است. ممنون که همراه ما هستید.

ورزش استرالیا: ورزش در استرالیا به یک فرهنگ تبدیل شده و جزو یکی از متداول ترین کشورها در بازی های المپیک است . ملبورن همه ساله میزبان بسیاری از رخداد های مهم میباشد.
ورزشهای گروهی پرطرفدار در استرالیا عبارت‌اند از: راگبی ۱۵ نفره، راگبی ۱۳ نفره، فوتبال استرالیایی (نوعی از ورزش راگبی که به فوتی هم معروف است)، کریکت و بسکتبال. استرالیایی‌ها در برخی ورزشهای انفرادی هم مانند گلف، شنا و دیگر ورزشهای آبی، تنیس و اسکواش هم در ردیف کشورهای درجه استرالیا میزبان دو المپیک ۱۹۵۶ ملبورن و المپیک ۲۰۰۰ سیدنی بوده‌ است و یکی از شش کشوری‌ست که بیش از یک بار میزبان المپیک تابستانی بوده‌اند.باشکوه‌ ترین موفقیت این کشور در المپیک سیدنی به دست آمد که آن‌ها به ۵۸ مدال (شامل ۱۶ طلا) در بیست رشته دست یافت. در المپیک آتن نیز با ۱۷ مدال طلا رده چهارم جدول مدال‌ها را به خود اختصاص دادند.

فرهنگ: غالب کشور استرالیا یک فرهنگ غربی مشتق شده از بریتانیا به شمار می‌رود اما به خاطر موقعیت جغرافیایی بی‌همتای آن تحت تأثیر فرهنگ‌های بومی متعددی قرار گرفته است. مردمان این کشور معمولاً از سایر فرهنگ‌ها بیشتر اهل معاشرت هستند.

مردم استرالیا خیلی آدم‌های رسمی‌ای نیستند، در نتیجه احوالپرسی‌ها خیلی مستقیم و معمولی صورت می‌گیرند. دست دادن یک کار بسیار رایج بوده و معمولاً برای معرفی افراد تنها از اسم کوچک استفاده می‌کنند. در روز تولد و کریسمس مردم به هم هدیه داده و اغلب این هدایا در همان زمان دریافت و در حضور فرد اهدا کننده باز می‌شوند. زمانی که به خانه مردم استرالیا دعوت می‌شوید با خود گل یا شکلات به همراه ببرید ولی رسمی‌تر آن است که از قبل به میزبان زنگ زده و بپرسید که چه چیزی را ترجیح می‌دهد.

بسیار فروتن بوده و همواره دقت می‌کنند تا چیزی مبنی بر برتری خود نسبت به بقیه به زبان نیاورند.

 زبان: انگلیسی

واحد پول:دلار استرالیا

غذا: غذاهای استرالیا ترکیبی از تمام مواد غذایی مورد استفاده در دنیا خصوصاً اروپاست که با روشی سنتی و بومی ترکیب شده و در نهایت باعث ایجاد طیف وسیعی از مواد خوراکی برای تمام علایق غذایی گردیده است. 6غذای معروف استرالیایی: لامینگتون ، پاولولا ، همبرگرهای استرالیایی با چغندر قند و آناناس ، پای گوشت ، چیکو رول ، بیسکوییت آزناک.

 موسیقی: موسیقی استرالیا دارای مجموعه گسترده ای از انجمن های موسیقی است. موسیقی های بومی مختلفی در سبک های متفاوت که بسیار مشهور هستند دارد.

مشاهیر: جولیا گیلارد، ماریسه پاینه، گوردن مک کلیمونت، جین مکنامارا، ژاک میلر، هاوارد فلوری،جان اینکلیش، ریچارد برانکاتیسانو، خاوریر ساموئل، انتونی فییلد، دلتا گودرم.

جغرافیا: جزیره استرالیا در 50 سال پیش یک زیستگاه بسیار دیدنی محسوب شده است. به طوری که موج‌های پی در پی مهاجران به این کشور از سمت جنوب شرقی آسیا دیده شده است. زمانی که سطح آب دریاها بالا رفت پس از آخرین عصر یخبندان، این کشور تا حد زیادی از سایر دنیا جدا شد. در این کشور در زمان‌های قبل طبیعت و زمین و فرهنگ‌های گوناگون دیده شده است. استرالیا هیچ مرز خاکی با سایر کشورها ندارد و دور تا دور این کشور اقیانوس‌های زیادی دیده می‌شود. تاریخ کشور استرالیا تاریخ بومیان این کشور است. آب و هوای کشور استرالیا از منطقه‌ای به منطقه دیگر متفاوت است. تابستان‌های کشور استرالیا گرم است اما دارای رطوبت زیادی است. زمستان‌های کشور استرالیا اصلاً برفی نیست و سرمای آن نیز آزار دهنده نیست. تابستان‌های کشور استرالیا بسیار مطبوع و زیبا است و بهترین زمان سفر به کشور استرالیا نیز تابستان اعلام شده است. در کشور استرالیا کوالا و کانگورو بسیار دیده می‌شود و این حیوانات بسیار مهربان هستند. در حدود یک سوم از مساحت کشور استرالیا بیابان‌های بایر است. در حدود 55 درصد دارای زمین‌های نیمه بایر است به طوری که پوشش‌های گیاهی آن بومی و بوته زار است. به میزان 6 درصد از زمین‌های کشور استرالیا کشاورزی و چرای دام است. در بخش شمال شرقی کشور استرالیا دارای بارندگی‌های فصلی فراوان است و دمای این بخش بالا است. درختان خرما، گونه‌های سرخس و همینطور درخت مو در این کشور بسیار دیده می‌شود. گونه‌های مختلف از درختان علفی در بهش غرب کشور استرالیا دیده می‌شود که بسیار زیبا و بی‌نظیر هستند. در بخش‌های داخلی بارندگی کم است و پوشش گیاهی در وضعیت بوته‌ای قرار دارد. این کشور دارای تنوع گیاهی بسیار خاص است.