تماس با ما
keshvargraphy@gmail.com

 پادکست فارسی​​​​​​​ کشورگرافی

با گوش سفر کنید

 15 پادکست انگلیسی که هر زبان آموز انگلیسی باید گوش کند

 

15 پادکست انگلیسی که هر زبان آموز انگلیسی باید گوش کند

یادگیری زبان یک تجربه حسی (بینایی، صدا، بویایی، چشایی و لامسه) است!

شما نه تنها با نگاه کردن به زبان، بلکه با شنیدن آن نیز یاد می گیرید - و یک روز، بوییدن، چشیدن و لمس کردن آن نیز.

اگر می‌خواهید مهارت‌های زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید، اما نمی‌خواهید به کتاب‌های درسی دیگری نگاه کنید، من پاسخی را که دنبالش بودید دریافت کردم: پادکست‌های انگلیسی.

 

چرا باید با پادکست انگلیسی یاد بگیرید؟

پادکست های زبان انگلیسی راهی عالی برای یادگیری سریع انگلیسی هستند.

می‌توانید در هر زمان و هر مکان به آن‌ها گوش دهید - پشت میز کارتان یا زمانی که در حال حرکت هستید. و چه راهی بهتر از غوطه ور شدن در یک پادکست سرگرم کننده برای گذراندن زمان در طول یک رفت و آمد طولانی؟

با کمی فداکاری (تعهد)، پادکست های انگلیسی زبان می توانند به شما کمک کنند تا به سرعت مهارت ها و سطح گوش دادن خود را ارتقا دهید. یک مزیت (مزایای) این است که پادکست ها اغلب رونوشت دارند (نسخه مکتوب صدا). این به این معنی است که می توانید همزمان گوش کنید و بخوانید، یا اگر بخشی از پادکست شما را گیج کرد، به متن نگاه کنید.

 

15 پادکست انگلیسی که هر زبان آموز انگلیسی باید گوش کند

 

انگلیسی که ما صحبت می کنیم (The English We Speak)

کتاب درسی خود را برای لحظه ای کنار بگذارید و از برخی کارشناسان آگاه زبان انگلیسی، بی بی سی (شرکت پخش بریتانیا) یاد بگیرید. این مجموعه پادکست آموزش زبان انگلیسی بر عبارات روزمره و عامیانه تمرکز دارد.

آنچه می شنوید نوعی از انگلیسی است که توسط افراد بومی صحبت می شود.

این پادکست ها به صورت هفتگی منتشر می شوند و مدت زمان هر یک به اندازه سه تا چهار دقیقه است. نمونه‌هایی از عبارات رایج انگلیسی که در این مجموعه بررسی شده‌اند عبارتند از: «از نان خود استفاده کن»، «اسکلت‌ها در کمد» و «میکی را بگیر».

در این پادکست ها انگلیسی با سرعت کمی کمتر صحبت می شود تا دنبال کردن را آسان تر کند. هر هجا به وضوح بیان (تلفظ) می شود. و فرمت معمولی شامل گفتگوی دو مجری با یکدیگر است. جلوه های صوتی نیز اغلب (اغلب) برای ایجاد این تصور که معلمان/سخنرانان در مکان های مختلف هستند استفاده می شود.

 

پادکست به زبان انگلیسی (Podcasts in English)

تنوع «ادویه زندگی» است (چیزی که زندگی را جالب می کند) و این دقیقاً همان چیزی است که این پادکست های فوق العاده به شما می دهند - گفتار انگلیسی در مجموعه ای (تنوع) تنظیمات. چه کسی گفته است که یادگیری زبان نمی تواند سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد؟

پادکست به زبان انگلیسی یک مجموعه پادکست جامع (کامل) آموزش زبان انگلیسی با برنامه هایی برای مبتدیان، متوسطان و متوسطان است. همچنین پادکست هایی برای کسانی که نیاز به یادگیری زبان انگلیسی تجاری دارند وجود دارد.

دروس کوتاه به طور کامل به زبان انگلیسی برگزار می شود و شامل مکالمه بین دو انگلیسی زبان است.

آنها طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهند. برخی از موضوعاتی که ممکن است بشنوید که در مورد آنها صحبت می شود، بازی های المپیک زمستانی، تجربیات اسب سواری و فیس بوک است. پادکست ها کوتاه، چالش برانگیز هستند و توسط رونوشت ها، کاربرگ ها و وظایف واژگان پشتیبانی می شوند.

 

کلاس انگلیسی 101 (EnglishClass101)

 اینجا چیزی برای همه وجود دارد! این مجموعه پادکست توسط زبان نوآور برای تمام سطوح قابل تجربه کردن است. شما می توانید از چهار سطح یادگیری برای مطابقت با نیازهای خود انتخاب کنید: مبتدی مطلق، مبتدی، متوسط ​​و پیشرفته.

پادکست ها توسط میزبانانی ارائه می شود که صحنه های مختلفی را نیز اجرا می کنند. هنگامی که یک صحنه اجرا می شود، با سرعت بسیار کمتری تکرار می شود.

بخش بعدی هر پادکست اطلاعات مرتبط فرهنگی (مرتبط) را ارائه می دهد. به دنبال آن تمرکز بر واژگان و عبارات، و تعاریف برخی از کلماتی که به تازگی شنیده اید، انجام می شود. بخش پایانی هر پادکست نکات مهم دستور زبان را پوشش می دهد.

می توانید به صورت رایگان ثبت نام کنید تا ببینید آیا برای شما مناسب است یا خیر!

 

پادکست های ابتدایی (Elementary Podcasts)

سه شادی برای شورای بریتانیا در بریتانیا که مجموعه ای بسیار مفید از پادکست های زبان انگلیسی را برای زبان آموزان مبتدی و متوسط ​​ارائه کرده است! هر پادکست حدود 25 دقیقه است.

البته می توانید در یک جلسه گوش دهید. اما یکی از لذت‌های دانلود پادکست این است که می‌توانید هر وقت خواستید مکث کنید و وقتی دوباره آماده شدید، از جایی که متوقف کردید ادامه دهید.

میزبانان هر نسخه، شنونده را در چند سناریو مختلف هدایت می کنند. اینها در گفتگو اجرا می شوند و از نوع موقعیت هایی هستند که مردم هر روز تجربه می کنند. پادکست ها همچنین شامل بحث های گسترده تری در مورد برخی از موضوعات هستند.

ارائه پر جنب و جوش، شاد و جذاب است و دیالوگ های انگلیسی با سرعتی تقریباً معمولی صحبت می شوند. مطالب همراه خوب زیادی وجود دارد که برخی از آنها را می توان از قبل خواند تا به شما کمک کند از هر درس حداکثر استفاده را ببرید.

 

صحبت کردن پر زرق و برق (Splendid Speaking)

با صرف زمان برای گوش دادن به پادکست های جذاب (جالب) Splendid Speaking، مهارت های زبانی خود را به کمال برسانید. آنها برای زبان آموزان پیشرفته ای طراحی شده اند که می توانند به خوبی انگلیسی صحبت کنند.

پادکست ها رویکردی جذاب برای یادگیری زبان ارائه می دهند. هر درس شامل مصاحبه و بحث با افراد غیر بومی انگلیسی زبان است. ضبط ها همچنین شامل بازخورد کارشناسان در مورد اجرای آنها است

موارد این نه تنها راه بسیار موثری برای یادگیری است، بلکه شنیدن اینکه چگونه زبان آموزان دیگر با زبان کنار می آیند، سرگرم کننده است. حتی ممکن است بتوانید برخی از اشتباهات آنها را تشخیص دهید!

 

بهتر در انگلیسی (Better @ English)

 Better @ English ترکیبی التقاطی (متنوع) از پادکست های انگلیسی زبان است که دارای مکالمات واقعی با افراد بومی است. موضوعات از جدی تا احمقانه متغیر است و با سرعت عادی انجام می شود.

گوش دادن به مکالمات واقعی و با صدای طبیعی یک مکمل عالی برای یادگیری در کلاس و کتاب درسی است. برخلاف هر چیز دیگری، این دانش آموز را با سرعت زبان و برخی از اصطلاحات و عبارات رایج آن آشنا می کند.

Better @ English برای دانش آموز متوسط ​​و بالاتر یا برای مبتدی که واقعاً می خواهد خود را به چالش بکشد مناسب است. این پادکست های انگلیسی زبان با رونوشت ها و یادداشت های واژگان همراه است.

 

یادگیری زبان انگلیسی صدای آمریکا (Voice of America Learning English)

این یک مجموعه پادکست فوق العاده است که واقعاً همه چیز را با هم مخلوط می کند. تنوع بسیار زیادی در اینجا وجود دارد که شما واقعاً از انتخاب غافل خواهید شد (انتخاب های زیادی دارید).

صدای آمریکا یک سرویس خبری و اطلاع رسانی به زبان انگلیسی است که مجموعه ای از برنامه های چند ژانر (موضوعات یا موضوعات مختلف) را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. در بخش صوتی، یک برنامه هفتگی اخبار جهانی، یک بخش مستند علمی، برنامه‌هایی درباره تاریخ آمریکا و زندگی آمریکایی و مجموعه‌ای از اصطلاحات انگلیسی آمریکایی وجود دارد.

تمامی برنامه ها به زبان انگلیسی و با سرعت کمتری پخش می شوند.

صدای آمریکا افزودنی عالی به مجموعه ابزارهای یادگیری شما است زیرا به درس های ساختاریافته و قرار گرفتن در معرض مکالمه تنوع می بخشد. مانند برنامه های رادیویی معمولی (استاندارد)، هر پادکست به بخش هایی تقسیم می شود و از موسیقی و جلوه های صوتی برای ارائه یک تجربه صوتی غنی استفاده می کند.

 

پاد انگلیسی تجاری (Business English Pod)

اگر قصد دارید در کشورهای انگلیسی زبان تجارت کنید، این مجموعه پادکست آغازگر اتاق هیئت مدیره درخشان شما است (مقدمه).

Business English Pod غوطه وری صوتی را به زبان دنیای تجارت ارائه می دهد. این مجموعه زبان ضروری (مهم) مورد نیاز برای هر موقعیت تجاری را پوشش می دهد. اپیزودها از ساختار ساده ای پیروی می کنند که میزبان برای چند دقیقه در مورد یک موضوع مشخص صحبت می کند. رونوشت ها، آزمون ها و راهنمای لغات همراه هر پادکست وجود دارد.

این مجموعه فرض می‌کند که گوش دادن قبلاً دانش کاری معقولی از زبان انگلیسی دارد، اما بیش از حد فرض نمی‌کند. زبان انگلیسی کمی کندتر از سرعت بومی معمولی صحبت می شود و بنابراین به راحتی قابل پیگیری است. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، دیکشنری (شیوه صحبت کردن) عالی است.

Business English Pod بینش خوبی در مورد نحوه انجام تجارت در شرکت های انگلیسی زبان ارائه می دهد. علاوه بر این، درس ها تمرین شنیداری و درک مطلب ارزشمندی را ارائه می دهند.

 

پادکست Culips ESL

چه بتوانید به سختی به انگلیسی «سلام» بگویید و چه بتوانید چند دقیقه به زبان روان صحبت کنید، در اینجا چند جواهر واقعی برای شما وجود دارد!

چیزی که واقعاً در مورد سایت Culips عالی است این است که چندین سبک مختلف پادکست وجود دارد. پادکست‌های Catch Word بر عبارات معمولی، اصطلاحات و زبان عامیانه تمرکز دارند تا شما را بیشتر شبیه یک سخنران بومی کنند.

پادکست های Chatterbox مکالمات واقعی بین افراد را نشان می دهد.

Simplified Speech یک پادکست است که به مکالمات طبیعی انگلیسی با سرعتی آهسته و قابل پیگیری اختصاص داده شده است.

این ها پادکست های هوشمند، کاربردی و به خوبی کنار هم هستند!

 

ESL Pod

پادکست ESL کتابخانه وسیعی از قسمت ها دارد (بیش از 900 و هنوز در حال رشد). میزبان پادکست ESL دکتر جف مک کویلان است و صدای دیگری که اغلب می شنوید متعلق به دکتر لوسی تسه است. هر دو دارای مدرک دکترای زبان شناسی کاربردی هستند.

هسته اصلی هر پادکست یک گفتگوی اجرا شده بین دو شخصیت است. سپس بقیه قسمت بر روی کلمات کلیدی و کاربردها و معانی آنها تمرکز می کند. صدای انگلیسی تقریباً با نیمی از سرعت عادی صحبت می شود و بنابراین به عنوان یک زبان آموز به راحتی قابل پیگیری است.

هر پادکست با راهنمای یادگیری نیز همراه است.

 

پادکست انگلیسی لوک (Luke’s English Podcast)

لوک یک معلم واجد شرایط زبان انگلیسی و استندآپ کمدین است که یک مجموعه پادکست جذاب و سرگرم کننده ارائه می دهد. قصد او این است که "شما را در حین یادگیری بخنداند" و ترکیبی غنی از مطالب موضوعی را ارائه می دهد.

با نگاهی گذرا به عناوین برخی از پادکست‌ها، قسمت‌هایی مانند «دکتر هو اپیزود-تحلیل زبان»، «داستان میگو» و «فوتبال لیگ برتر انگلیس» آشکار می‌شود.

برای بسیاری از پادکست ها، لوک تنها راوی (تنها) است، اگرچه مکالمات دو نفره یا بیشتر نیز انجام می شود. او صدای گرم و جذابی دارد که شنونده را جذب می کند. انگلیسی با سرعت عادی صحبت می شود و رونوشت نیز موجود است.

 

گذشته و کنجکاو (The Past & The Curious)

این پادکست انگلیسی با اشاره به سری فیلم "سریع و خشمگین" (The Fast & The Furious) بر آموزش تاریخ به بچه ها تمرکز دارد، اما فکر نکنید که این پادکست تاریخی خسته کننده دیگری است.

 The Past & The Curious به ویژه برای کودکان و خانواده ها ساخته شده است، بنابراین هم سرگرم کننده است (شامل آهنگ ها) و هم آموزشی.

این پادکست که توسط Mick Sullivan ارائه شده است، برای زبان آموزان متوسط ​​انگلیسی که می خواهند مهارت های شنیداری خود را بهبود بخشند و سطح متوسط ​​را بشکنند عالی است.

سالیوان سخنان بسیار واضحی دارد، بنابراین پیروی از آنچه او می‌گوید دشوار نیست. علاوه بر این، او حقایق تاریخی خنده‌دار و جالبی را به شما می‌آموزد، و این کار را به گونه‌ای جذاب (بسیار جالب) انجام می‌دهد که احساس می‌کنید در درون داستان با شخصیت‌های اصلی آن هستید.

 

اخبار به زبان آهسته انگلیسی

پادکست اخبار به زبان انگلیسی آهسته گزینه ای شگفت انگیز برای کمک به شما برای بهبود مهارت های شنیداری است.

با تشکر از این پادکست، شما در مورد جهان و رویدادهایی که در اطراف ما رخ می دهد به زبان انگلیسی یاد خواهید گرفت.

بلندگوها اخبار را کندتر از حد معمول می خوانند، بنابراین پیگیری صدا بسیار آسان است. علاوه بر این، برای هر خبری که در پادکست ارائه می‌شود، یک اسکریپت خواهید داشت، که اگر می‌خواهید نکاتی را که قبلاً به شما داده‌ایم عملی کنید، عالی است.

اخبار به زبان انگلیسی آهسته شامل بخش‌های مختلفی است که به شما در درک بهتر پادکست‌ها و تمرین محتوای آن‌ها کمک می‌کند.

شما تب Grammar را دارید که موضوع گرامر خاصی را از پادکست می گیرد و به صورت کاملا واضح و با مثال های فراوان برای شما توضیح می دهد. سپس تب Expressions را دارید که برخی از عبارات اخبار را تجزیه و تحلیل می کند و توضیح می دهد که چگونه و کجا می توانید از آنها استفاده کنید.

تب های Pronunciation و Quiz نیز وجود دارد که می توانید درک گفتاری و شنیداری خود را تمرین کنید و در نهایت، تب Audio Only را دارید که فقط صدا و گزینه دانلود قسمت را دارید.

توصیه می‌کنم مراحل را همانطور که هست دنبال کنید—ابتدا هنگام خواندن متن به اخبار گوش دهید، سپس دستور زبان و عبارات را مطالعه کنید و بعداً دانش خود را با تمرین‌ها آزمایش کنید. وقتی همه این کارها را تمام کردید، دوباره در تب Audio Only به قسمت گوش دهید. از اینکه اکنون چقدر چیزهای بیشتری می توانید بفهمید شگفت زده خواهید شد!

 

چه می شود اگر جهان (What If World)

با وجود اینکه پادکست What If World برای بچه ها ساخته شده است، باید اعتراف کنم که وقتی در حال تحقیق برای این پست بودم شروع به گوش دادن به آن کردم و اکنون نمی توانم متوقف شوم!

اگر در مورد دنیا کنجکاو هستید و می‌خواهید پاسخی برای سؤالات دیوانه‌کننده داشته باشید، مثلاً اگر ابرها از آب نبات پنبه ساخته می‌شدند چه اتفاقی می‌افتاد، این پادکست برای شما عالی است.

هر قسمت حدود 20 دقیقه طول می کشد و حول یک سوال دیوانه کننده می چرخد ​​که برای آموزش مفاهیم و درس ها به کودکان استفاده می شود. من به شدت توصیه می کنم این یکی را امتحان کنید!

 

غلت زدن (Tumble)

Tumble پادکست دیگری است که برای کودکان ساخته شده است. حتماً فکر می‌کنید که من برای بچه‌ها به شما گوش می‌دهم، اما دلیلی برای این وجود دارد. یادگیری زبان فرآیندی است که همه ما در زندگی خود از آن عبور کرده ایم. نوزادان سریع‌ترین زبان‌آموزان در جهان هستند و می‌توانند هر زبانی را که در اطرافشان قرار دارند یاد بگیرند (گاهی اوقات دو یا سه زبان مختلف در آن واحد).

انتخاب پادکست برای کودکان به این معنی است که به زبان انگلیسی آسانی گوش می دهید که حتی یک کودک هم می تواند آن را بفهمد. همچنین به این معنی است که پادکست برای آموزش و سرگرمی کودک ساخته شده است، و حتی اگر 50 ساله باشید، چیزهای جالب زیادی یاد خواهید گرفت. همه ما وقتی شروع به یادگیری یک زبان جدید می کنیم مانند بچه های کوچک هستیم!

Tumble برای زبان آموزان انگلیسی که به علم علاقه دارند عالی است. هر قسمت فقط حدود 15 دقیقه طول می کشد و به طور معمول یک موضوع مرتبط با علم و اکتشافات اخیر آن را پوشش می دهد.

اگر می خواهید در مورد بوها، ویروس ها، DNA انسان، ماه و حتی دایناسورها بیاموزید، عاشق Tumble خواهید شد.